Лікування грижі хребта

Лікування грижі хребта - Харків довіряє методиці Fortis

лечение межпозвоночной грыжи в Харькове

Що таке міжхребцева грижа?

У кого з нас не боліла спина? Все рано чи пізно стикаються з такою проблемою. За статистикою в 20 відсотках випадків у людей у ​​віці 45-60 років дегенеративні процеси в міжхребцевих дисках є причиною болів в спині. Ця проблема молодіє з кожним роком.

Хребетний руховий сегмент - основний структурний елемент хребта, що складається з тіл двох хребців, з'єднаних між собою зв'язковим апаратом і міжхребцевих диском. Він складається з щільного фіброзного кільця і ​​гелеподібної ядра в центрі. Виконує важливі функції: з'єднує хребці, забезпечує рухливість хребта, гасить надмірний тиск на хребці. Особливістю є те, що на 70-80 відсотків вони складаються з води, що забезпечує їх пружно-еластичну структуру. З віком вміст води в хребті зменшується, і він втрачає свої функції. Отже, міжхребцева грижа - це зміна форми і місця розташування міжхребцевого диска, що супроводжується розривом фіброзного кільця. Найчастіше зміни виникають унаслідок остеохондрозу, травми (підйом вантажів, тривала вібрація) або їх поєднання. Дискова грижа найчастіше вражає попереково-крижовий відділ хребта (він відчуває найбільші навантаження), рідше піддається поразці шийний відділ.

Коли варто звернутися до лікаря

Діагноз міжхребцева грижа - не вирок, і хірургічне втручання показано лише 10 відсоткам пацієнтів. Але до фахівців необхідно звертатися вчасно! Якщо у вас з'явилося відчуття, що навколохребцеві м'язи можна розслабити, якщо біль посилюється при кашлі, чханні, біль постійна або переміжна, приступообразная або поступово наростає, стихає при розслабленні, - необхідно звертатися за професійною допомогою. Якщо пошкоджений диск тисне на нервовий корінець, з'являється слабкість, оніміння, навіть параліч відповідної зони (верхня або нижня кінцівка, плечовий або тазовий пояс), хворобливі судоми. Основними найбільш об'єктивними методами діагностики міжхребцевих гриж обгрунтовано вважаються комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія.

Грижа Шморля - лікування або бездіяльність?

Не лякайтеся прочитавши в ув'язненні «Грижа Шморля», подібне захворювання рідко призводить до якихось неприємних наслідків. По суті це прорив хрящової тканини з міжхребцевого диска в тіло хребця, дане явище можна виявити лише на знімку як рентгенологічний симптом. Підставою може бути остеопороз (вікове зниження щільності і міцності кісток), травматичне вплив на хребет, велике навантаження під час підйому тяжкості, певні рідкісні захворювання.

Якщо пацієнта турбує біль в спині, це не може бути викликано Грижею Шморля. Причина швидше за все - інше захворювання хребта.

Грижа Шморля - лікування не потрібно.

Лікування грижі хребта - Харків довіряє професіоналізму FORTIS

Консервативне лікування грижі хребта направлено на усунення патологічної напруги з хребетного стовпа, поліпшення харчування тканин, звільнення корінця спинного мозку від тиску, зміцнення м'язового корсету, відновлення сили ослаблених м'язів. Успіх процедур при такому захворюванні пов'язаний з поліпшенням стану глибоких м'язів спини - від них залежить обмін речовин в диску. Навіть якщо показано хірургічне втручання, підготовка м'язів перед операцією обов'язкове. Легше протікають післяопераційний і відновний періоди, коли призначається передопераційне терапевтичне лікування грижі хребта. Харків завдяки FORTIS і впроваджуються інноваційним методам роботи, є єдиним містом в Україні, де використовуються нові види тренажерів в поєднанні з сучасною апаратною фізіотерапією.

Лікування міжхребцевої грижі в Харкові - рішення є!

У медичному оздоровчому центрі FORTIS проводиться консервативне лікування міжхребцевої грижі, реабілітація після операцій, а також профілактика, яка включає медикаментозну терапію і фізичну реабілітацію (масаж, фізіопроцедури, кінезітерапію, постізометрична релаксацію, методики миофасциального релізу). Основою фізичної реабілітації пацієнтів у FORTIS є кінезітерапія, що включає заняття на декомпрессионних тренажерах і тренажерах David Back Concept, дошці Євмінова, ЛФК, суглобово-м'язову гімнастику.

ПІБ
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Ортопед-травматолог
ПІБ
Пн
Вт
Ср
Чт
Пт
Сб
Ортопед-травматолог
Пн
08:00 - 10:00
Вт
-
Ср
-
Чт
-
Пт
-
Сб
-
Пн
08:00 - 14:00
Вт
14:00 - 20:00
Ср
08:00 - 14:00
Чт
14:00 - 20:00
Пт
08:00 - 14:00
Сб
09:00 - 15:00
Пн
14:00 - 20:00
Вт
08:00 - 14:00
Ср
14:00 - 20:00
Чт
08:00 - 14:00
Пт
14:00 - 20:00
Сб
-
Наші фахівці
Записатися на консультацію

Після заповнення заявки, наш адміністратор зв'яжеться з вами протягом 2 годин, якщо заявка була залишена з 8:00 до 18:00. Заявки, прийняті після вказаного часу, оброблюються до 10:00 наступного дня

Ви можете записатися, зв’язатися з нами іншим
зручним для вас способом

пр-т Незалежностi, 10, 2 поверх

пр. Науки, 46 (вхід с вул. Отакара Яроша, 25)

Наш телефон
0-(800)-331303
Електронна пошта