ст. м. «Університет» (скляний вихiд)
Пн.-Пт. | Сб. | Нд.
ст. м. «Ботанічний сад»
Пн.-Пт. 8:00 - 21:00 | Сб. 8:00 - 18:00 | Нд. вихідний
У кого з нас не боліла спина? Все рано чи пізно стикаються з такою проблемою. За статистикою в 20 відсотках випадків у людей у віці 45-60 років дегенеративні процеси в міжхребцевих дисках є причиною болів в спині. Ця проблема молодіє з кожним роком.
Хребетний руховий сегмент - основний структурний елемент хребта, що складається з тіл двох хребців, з'єднаних між собою зв'язковим апаратом і міжхребцевих диском. Він складається з щільного фіброзного кільця і гелеподібної ядра в центрі. Виконує важливі функції: з'єднує хребці, забезпечує рухливість хребта, гасить надмірний тиск на хребці. Особливістю є те, що на 70-80 відсотків вони складаються з води, що забезпечує їх пружно-еластичну структуру. З віком вміст води в хребті зменшується, і він втрачає свої функції. Отже, міжхребцева грижа - це зміна форми і місця розташування міжхребцевого диска, що супроводжується розривом фіброзного кільця. Найчастіше зміни виникають унаслідок остеохондрозу, травми (підйом вантажів, тривала вібрація) або їх поєднання. Дискова грижа найчастіше вражає попереково-крижовий відділ хребта (він відчуває найбільші навантаження), рідше піддається поразці шийний відділ.
Діагноз міжхребцева грижа - не вирок, і хірургічне втручання показано лише 10 відсоткам пацієнтів. Але до фахівців необхідно звертатися вчасно! Якщо у вас з'явилося відчуття, що навколохребцеві м'язи можна розслабити, якщо біль посилюється при кашлі, чханні, біль постійна або переміжна, приступообразная або поступово наростає, стихає при розслабленні, - необхідно звертатися за професійною допомогою. Якщо пошкоджений диск тисне на нервовий корінець, з'являється слабкість, оніміння, навіть параліч відповідної зони (верхня або нижня кінцівка, плечовий або тазовий пояс), хворобливі судоми. Основними найбільш об'єктивними методами діагностики міжхребцевих гриж обгрунтовано вважаються комп'ютерна або магнітно-резонансна томографія.
Не лякайтеся прочитавши в ув'язненні «Грижа Шморля», подібне захворювання рідко призводить до якихось неприємних наслідків. По суті це прорив хрящової тканини з міжхребцевого диска в тіло хребця, дане явище можна виявити лише на знімку як рентгенологічний симптом. Підставою може бути остеопороз (вікове зниження щільності і міцності кісток), травматичне вплив на хребет, велике навантаження під час підйому тяжкості, певні рідкісні захворювання.
Якщо пацієнта турбує біль в спині, це не може бути викликано Грижею Шморля. Причина швидше за все - інше захворювання хребта.
Грижа Шморля - лікування не потрібно.
Консервативне лікування грижі хребта направлено на усунення патологічної напруги з хребетного стовпа, поліпшення харчування тканин, звільнення корінця спинного мозку від тиску, зміцнення м'язового корсету, відновлення сили ослаблених м'язів. Успіх процедур при такому захворюванні пов'язаний з поліпшенням стану глибоких м'язів спини - від них залежить обмін речовин в диску. Навіть якщо показано хірургічне втручання, підготовка м'язів перед операцією обов'язкове. Легше протікають післяопераційний і відновний періоди, коли призначається передопераційне терапевтичне лікування грижі хребта. Харків завдяки FORTIS і впроваджуються інноваційним методам роботи, є єдиним містом в Україні, де використовуються нові види тренажерів в поєднанні з сучасною апаратною фізіотерапією.
У медичному оздоровчому центрі FORTIS проводиться консервативне лікування міжхребцевої грижі, реабілітація після операцій, а також профілактика, яка включає медикаментозну терапію і фізичну реабілітацію (масаж, фізіопроцедури, кінезітерапію, постізометрична релаксацію, методики миофасциального релізу). Основою фізичної реабілітації пацієнтів у FORTIS є кінезітерапія, що включає заняття на декомпрессионних тренажерах і тренажерах David Back Concept, дошці Євмінова, ЛФК, суглобово-м'язову гімнастику.
Ви можете записатися, зв’язатися з нами іншим
зручним для вас способом
пр-т Незалежностi, 10, 2 поверх
пр. Науки, 46 (вхід с вул. Отакара Яроша, 25)