Вакцина від поліомієліту

Від чого щеплення поліомієліт і навіщо її необхідно робити?

Одним з найнебезпечніших інфекційних захворювань є поліомієліт. Назва походить від 2-х грецьких слів - "сірий" і "спинний мозок", - так як вірус вражає, в першу чергу, сіра речовина спинного мозку. Найважчим проявом хвороби є параліч (виникає у одного з двохсот хворих). А до 10% хворих помирає від зупинки дихання через параліч дихальних м'язів.

При інфікуванні у дитини різко підвищується температура, з'являються кашель, нежить. Через пару днів пацієнт починає скаржитися на болі в ногах, руках, спині. Захворювання є дуже заразним (висококонтагіозна). Збудник - поліовірус, який передається фекально-оральним шляхом. Поліовірус розмножується в кишечнику, а потім з фекаліями виділяється в навколишнє середовище. Надалі через воду і їжу інфікують людей. І тільки вакцина проти поліомієліту допоможе запобігти зараженню.

щеплення від поліомієлітуВакцина поліомієліт - де провести вакцинацію в Харкові?

Захистити організм від вірусів допоможе тільки своєчасна вакцинація, так як інших профілактичних заходів проти вірусного захворювання немає. Відмова від вакцинації може призвести до серйозних наслідків.

Харків записується в медичний центр Фортіс. Клієнтам надаються такі переваги:

  • Команда професійних лікарів з багаторічним досвідом роботи.
  • Обов'язковий огляд пацієнта лікарем перед проведенням процедури.

Високоякісна поліомієліт вакцина від провідних європейських виробників повністю відповідає вимогам Всесвітньої організації здоров'я.

Вакцина проти поліомієліту: препарати, підготовка і графік вакцинації

Існують такі різновиди вакцини:

ОПВ (оральна вакцина поліомієліт) - препарат у вигляді крапель, вводиться орально.

ІПВ - інактивований (ослаблений) препарат в шприці, вводиться в організм внутрішньом'язово - в плече або стегно. Входить в різні багатокомпонентні (від декількох інфекцій одномоментно) вакцини. До них відносяться Гексаксім, Пентаксим, Тетраксім, Бустрікс Поліо, Інфанрікс ІПВ, Інфанрікс Гекса.

Згідно "Календаря профілактичних щеплень" рекомендованому МОЗ України, введення вакцини здійснюється в 3, 4, 5, 6 місяців. Поліомієліт щеплення дітям в рік не робиться. Якщо вакцинацію проводиться поза календарем через можливу хвороби малюка, то доктор складає індивідуальний графік. Ревакцинація проводиться в 1,5 року, 20 місяців, останнє щеплення поліомієліт - в 14 років.

Вводиться в комплексі з АКДС. Головна вимога перед проведенням процедури - малюк повинен бути повністю здоровим.

Реакції на щеплення від поліомієліту можуть бути наступні:

  • почервоніння або набряк на місці уколу;
  • підвищення температури тіла, яке спостерігається через 5-14 днів після процедури.

Щеплення поліомієліт - Харків довіряє здоров'я дітей МОЦ Фортіс

Щоб створити імунітет від захворювання, записуйтеся на щеплення проти поліомієліту в медцентр Fortis. Оформити запис зручно в режимі онлайн, а також за контактними телефонами, вказаними на сайті. Додаткову інформацію можна дізнатися у наших фахівців через форму зворотного зв'язку. Перед записом рекомендуємо ознайомитися з прайс-листом і розкладом роботи центру.

Записатися на консультацію

Після заповнення заявки, наш адміністратор зв'яжеться з вами протягом 2 годин, якщо заявка була залишена з 8:00 до 18:00. Заявки, прийняті після вказаного часу, оброблюються до 10:00 наступного дня

Ви можете записатися, зв’язатися з нами іншим
зручним для вас способом

пр-т Незалежностi, 10, 2 поверх

пр. Науки, 46 (вхід с вул. Отакара Яроша, 25)

Наш телефон
0-(800)-331303
Електронна пошта