З якого віку і як підготувати дитину до дитячого садка

Как подготовить ребенка к детскому саду
З якого віку і як підготувати дитину до дитячого садка

ПИТАННЯ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНЬОГО ДОШКІЛЬНИКА

Підготовка дитини до дитячого садка — це справжнє випробування для деяких сімей. Комплексна підготовка складається з фізичного виховання, психологічної підготовки, медичних аспектів. З якого віку можна віддавати дитину в дитячий садок, ясла? Батьки, близькі родичі обговорюють, коли віддавати дитину в ясла і чи не рано віддавати малюка до дитячого садочка в 1,5 роки. Чітких критеріїв немає, все залежить від індивідуальних особливостей дошкільника. Для підвищення адаптаційно-резервних можливостей організму, стресової стійкості почніть підготовку за 1-3 місяці. 

Бажано продумати, в яку пору року краще віддавати дитину в садок, ясла. Найсприятливіша пора — літо. У цей період легше проходить адаптація дітей раннього віку до дитячого садка:

  • тепла погода зменшує шанси захворіти, дозволяє довше знаходитися на ігровому майданчику;
  • відсутність навчальної програми — освітній процес починається у вересні, малюк адаптується і потім легко засвоює програму.

в дитячий сад в 1,5 року

ПІДГОТОВКА ДИТИНИ ДО ДИТЯЧОГО САДКА: КРИТЕРІЇ ГОТОВНОСТІ

Як підготувати дитину до дитячого садка, ясел — досить складне завдання, що вимагає різнобічного розгляду. Критерії готовності умовно розділяють на: 

  • фізичні; 
  • емоційні; 
  • медичні. 

Емоційний (психологічний) аспект підготовки спрямований на зменшення страху відсутності поруч батьків та допомога в процесі адаптації до нових соціальних умов. Якщо малюк не розлучався з матір'ю — декілька разів на тиждень на 1-2 години залишайте його з бабусями, дідусями, нянею. Це полегшить адаптаційний період в дошкільній установі. Починайте гуляти з малюком біля вибраної установи, спостерігайте за грою дітей на майданчику. Зверніть увагу, як дітям різного віку весело разом, поговоріть з малюком, у нього буде уявлення про можливе проведення часу в яслах, в молодшій, середній та старшій групах дитячого садка. Батькам важливо виділити "резерв часу". Перші 2-3 тижні рекомендується залишати малюка на 1-2 години або забирати додому раніше, до обіду. Бажано наблизити домашній режим до режиму дошкільного навчального закладу, включаючи харчування, розширення кола спілкування з однолітками, дорослими. 

Фізична готовність характеризується набутими навичками самообслуговування. Обов'язковий мінімум — уміння самостійно їсти, одягатися, ходити до туалету.

Нема потреби в спеціальній медичній підготовці. Не треба приймати вітаміни, противірусні препарати перед першим відвідуванням. Це не захистить від ГРВІ. Потрібний обов'язковий профілактичний огляд педіатра, невролога, інших фахівців, лабораторне обстеження (загальний аналіз сечі, крові, дослідження на гельмінти). Якщо дошкільник на диспансерному обліку, відвідування фахівця — за показаннями. При захворюванні на ГРВІ перше відвідування дошкільної установи перенесіть на 10-14 днів після одужання. Проведення планових профілактичних щеплень пропонується завершити за 1 місяць, адже щеплення тимчасово знижує загальну імунну захищеність організму при формуванні специфічного імунітету. 

Як підготувати імунітет дитини до дитячого садка, ясел? 

Для підвищення імунітету важливим є гартування з раннього віку, часті активні прогулянки на вулиці, вакцинація.

як підготувати дитину до дитячого садка

ЯК ПІДГОТУВАТИ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДКА — ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО МЕДИЧНОГО ОЗДОРОВЧОГО ЦЕНТРУ ФОРТІС

Коли сім'я легше ставиться до навчально-виховного процесу, спокійно реагує на простудні захворювання, яких при знаходженні в дошкільному колективі не вдасться уникнути, малюки легше переносять знайомство з новими людьми, умовами. Простіше адаптуються, набувають імунітет до захворювань, що важливо при фізіологічній підготовці організму до навчання в шкільному середовищі. Будьте здорові! Бажаємо успішної підготовки!

Більше інформації читайте на сторінках блогу. Інформація в статтях надана виключно з просвітницько-ознайомлювальною метою. Звертайтеся до медично-оздоровчого центру Фортіс вже сьогодні! Адреса центру: Харків, проспект Незалежності, 10 (2 поверх), м. Університет (скляний вихід).

Графік роботи: будні — 8.00-21.00, субота — 8.00-18.00. Перед записом ознайомтеся з розкладом прийому лікарів за посиланням. Записатися на прийом зручно, скориставшись формою онлайн-запису. Звертайтесь до консультантів за контактними телефонами, вказаними на сайті. Будемо раді допомогти!