Як доглядати за дитиною до року. Поради педіатрів

Уход за ребенком до года
Як доглядати за дитиною до року. Поради педіатрів

ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ ДО РОКУ: ВАЖЛИВІ МОМЕНТИ НА 6-9 МІСЯЦІ ЖИТТЯ 

Догляд за дитиною до року змушує батьків вчитися як здійснювати прикорм і що робити, коли ріжуться зуби. Інформація стає затребуваною, коли дитині виповнюється 6 місяців. У цьому віці у дітей з'являються перші зуби, вони починають сидіти, намагаються повзати, відважно досліджують простір, що їх оточує. Основою харчування дитини в 6 місяців залишається материнське молоко — суміш, відповідна до віку, але воно не повністю покриває енергетичні витрати зростаючого організму. Тому цей період вважається оптимальним для введення прикорму.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ ПІД ЧАС ПРОРІЗУВАННЯ ЗУБІВ 

Виростання молочних зубів пов'язане із болючими відчуттями, підвищеним слиновиділенням, примхливістю, відсутністю апетиту, порушенням сну. Зміни у поведінці можуть виникнути раніше видимих ознак появи зуба. Тому важливо знати, коли у дітей починають прорізатися зуби: 
    • нижні центральні, потім верхні різці; 
    • бокові різці; 
    • перші моляри; 
    • верхні ікла і пізніше — нижні; 
    • другі моляри.

прорізування зубів у дітей

У більшості дітей перша пара зубів з'являється у 6-8 місяців, повний комплект —  до 2,5 років. Можливі індивідуальні відхилення від схеми послідовності зубів, часу прорізування. Такі особливості розвитку — не привід для хвилювання, але якщо в однорічному віці малюк залишається без зубів, слід проконсультуватися з лікарем. 
Зменшити больові відчуття допомагають спеціальні силіконові гризунки, гумові прорізувачі, заповнені водою. Для більшої ефективності їх слід охолоджувати. Практикується обережний масаж набряклих ясен. 
У цей період батькам варто набратися терпіння, дотримуючись спокою. Допомога педіатра знадобиться, якщо спостерігаються перепади температури, катаральні явища, розлади шлунку. Такі симптоми — не рідкість, коли у дітей прорізуються зуби, причина — тимчасове зниження імунітету.

З ЧОГО ПОЧИНАТИ ПРИКОРМ 

Прикорм — важливе нововведення у цього віці. Чим годувати дитину у 6 місяців, ви можете дізнатися у педіатра. Слід пам'ятати, що якщо малюк росте, набирає вагу, відповідно до норм розвитку дитини до року, то немає необхідності підгодовувати її раніше.

з чого починати прикорм

Те, що можна давати дитині в 6 місяців обмежено таким набором продуктів: овочеве монопюре, фруктове монопюре, безглютенові безмолочні каші. Найчастіше фахівці радять: 
    • гіпоалергенні кабачки, капусту (цвітну, броколі); 
    • каші з рису, гречаної, кукурудзяної крупи. 
У їжу не можна додавати сіль, цукор. Найперша порція нового продукту не повинна перевищувати чайної ложки, надалі об'єм порції слід поступово збільшувати. На звикання до нової страви відводиться щонайменше тиждень. 
Мета першого прикорму — познайомити з новими відчуттями смакові рецептори, а не нагодувати. Не варто насильно примушувати їсти, забавляти, використовувати відволікаючі чинники. Їжа і процес її прийому повинні приносити задоволення. Такий підхід — запорука правильного харчування в майбутньому.

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ДИТИНОЮ ДО РОКУ —  ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЦЕНТРУ ФОРТІС 

Фахівці центру дадуть відповідь на питання по темі, що цікавить вас. На сайті є можливість записатися на консультацію. Ознайомитись із розкладом педіатра та прайсом на послуги можна тут.