Симптоми і профілактика вітряної віспи

Симптомы и профилактика ветряной оспы
Симптоми і профілактика вітряної віспи

СИМПТОМИ І ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ

Вітряна віспа — гостре вірусне захворювання. Причиною його розвитку є поширений в усьому світі та Україні вірус. Вірогідність контакту із ним упродовж всього життя близько 100%. 

Традиційно вітрянка вважається досить легким дитячим захворюванням. Проте зараження вітряною віспою становить серйозну небезпеку для пацієнтів з імунодефіцитом, а також для людей в зрілому віці. У таких хворих може розвинутися оперізуючий лишай. Це захворювання, викликане повторною активацією вірусу віспи, найчастіше, проявляється у дорослих, що раніше перенесли вітрянку. 

Запобігти такій реакції організму і захистити власне здоров'я вам допоможе своєчасна вакцинація. Щеплення від вітрянки в Україні вважається найдоступнішим і найефективнішим методом профілактики цього вірусного захворювання.

СИМПТОМИ ВІТРЯНКИ ТА ПЕРЕБІГ ЗАХВОРЮВАННЯ

Збудником вітряної віспи являється ДНК-вмісний вірус. Це Varicella zoster, який відносять до групи вірусів герпесу третього типу. Він передається повітряно-крапельним шляхом. При цьому джерелом інфекції є хворий. Пацієнт стає небезпечним для оточення ще за 20-24 години до появи висипу. Зараження можливе ще впродовж 4 днів після перших висипань.

симптоми вітрянки: як виглядає вірус

Вітрянка характеризується гарячкою та появою папуло-везикульозного висипу. Фахівці виокремлюють у перебігу цього захворювання 4 періоди: 

  • інкубаційний (від 11 до 21 дня); 
  • продромальний; 
  • період висипань; 
  • період утворення кірочок. 

В середньому, інкубаційний період вітрянки складає 14 днів. Після чого настає продромальна фаза хвороби (за 1-2 діб до висипань). Симптоми вітрянки у дітей в цей час практично не помітні. У дорослих хвороба може супроводжуватися важкими головними болями, високою температурою. 

Плями гіперемії на шкірі і слизових оболонках з'являються вже на 1-2 день вітрянки. На них поетапно утворюються папули і м'які однокамерні везикули. Через декілька днів на їхньому місці утворюються сухі кірочки. Увесь період висипань триває до 9 днів. Зверніть увагу, чим інтенсивніше висип, тим довше у хворого зберігається лихоманка.

Вітряна віспа особливо небезпечна для грудних дітей. У немовлят період висипань часто супроводжується високою температурою і вираженою інтоксикацією. Можливі загальномозкові явища (наприклад, поява фебрильных судом або герпетичного енцефаліту). Також вірус може призвести до бактеріальних ускладнень (наприклад, пневмонії, стрептодермії). Симптоми вітрянки у вагітної жінки не є свідченням для штучного переривання вагітності. 

ПРОФІЛАКТИКА ВІТРЯНОЇ ВІСПИ 

Простим і ефективним методом специфічної профілактики вітрянки є вакцинація. В Україні задля цих цілей застосовуються різні препарати. Персонал центру Фортіс рекомендує використати вакцину "Варілрикс" виробництва фармацевтичної компанії GlaxoSmithKline Biologicals S.A. 

Профілактика вітрянки за допомогою цього препарату дуже ефективна. При цьому "Варілрикс" відрізняється низькою реактогенністю. При введенні дітям і дорослим препарат викликає мінімум побічних реакцій.

щеплення від вітрянки Харків

В якості профілактичного засобу, це щеплення від вітрянки у Харкові вводиться: 

  • дітям від року до 13 років (дві дози по 0,5 мл з інтервалом в 6-10 тижнів); 
  • дітям від 13 років і дорослим (2 ін'єкції по 0,5 мл препарату з інтервалом 6-10 тижнів). 

Пам'ятайте, що щеплення від вітряної віспи можна використати і як екстрений засіб захисту. У разі контакту з хворим 1 доза "Варілрикса" (0,5 мл) допоможе запобігти хворобі. Ін'єкцію препарату рекомендується робити не пізніше 96 годин після безпосереднього контакту з хворим на вітрянку. Проте щеплення від вітрянки найбільш ефективне у перші 72 години. 

Бажаєте дізнатись детальніше, чим небезпечна вітрянка і якими можуть бути симптоми вітрянки у дорослих? Звертайтеся до центру Фортіс. Записатися на прийом можна через онлайн-форму і по телефону.