Ротавірусна інфекція у дітей: лікування та профілактика

Ротавирусная инфекция у детей
Ротавірусна інфекція у дітей: лікування та профілактика

РОТАВІРУС У ДІТЕЙ — ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ЗБУДНИК 

Ротавірус — це група вірусів, що викликають кишковий грип, який особливо важко переносять діти віком від пів року до 2 років. Збудник захворювання може бути 9 видів, з яких шлунково-кишковий тракт людини вражають три,  —  A, B, C. Найчастіше спостерігається тип A. Вірус дуже довго існує у зовнішньому середовищі. В основному передається через брудні руки та забруднені навколишні предмети. 
Проникаючи в організм людини, вірус спочатку проходить через кисле середовище шлунку, а далі вражає клітини тонкої кишки. Хвороба викликає інтоксикацію і призводить до зневоднення організму. Ротавірус у дітей —  основна причина захворювання кишківника. Також хворих турбують температура, нежить, кашель, біль в горлі.

РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ: СИМПТОМИ ЗАХВОРЮВАННЯ 

Початок захворювання, як правило, характеризується різким погіршенням загального стану дитини і може нагадувати грип або ГРВІ. Особливо небезпечним ротавірус є для немовлят — симптоми можуть бути наступними: 

  • нудота і блювота — в легких випадках можуть не спостерігатися; 
  • діарея, метеоризм; 
  • підвищення температури до 39 градусів; 
  • висипання, біль у животі; 
  • кривавий або світлий водянистий стілець. Ротавірус без проносу (діареї) зустрічається украй рідко і спостерігається в основному у дорослих; 
  • темна сеча; 
  • млявість, швидка стомлюваність.

ротавірусна інфекція симптоми

Симптоми нагадують ознаки інших інфекцій, тому необхідно відразу звернутися за професійною допомогою. Ротавірусна інфекція у дітей — призначати лікування повинен тільки лікар. Це допоможе уникнути ускладнень захворювання. Для дорослих ротавірусна інфекція є не такою небезпечною. Симптоми часто нагадують звичайне порушення травлення. Спостерігаються зниження апетиту, рідке випорожнення. Інкубаційний період триває від 12 годин до 2 днів.

ЯК ЛІКУВАТИ РОТАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ У ДИТИНИ?

Звернутися до лікаря варто при появі перших симптомів захворювання. Коли проявляється ротавірусна інфекція у дітей, лікування антибіотиками не допоможе. Перша і головна мета — це відновити водний баланс організму. Необхідно давати малюкові сольовий розчин, компот з сухофруктів, чай. Але варто виключити молоко і молочні продукти. 
Можлива специфічна профілактика вакциною Ротарикс. Вводиться перорально — шляхом капання до рота. Вакцинація проводиться у два етапи: перше щеплення в 1,5-3 місяці, друге,  — з інтервалом в чотири тижні, але не пізніше, ніж малюкові виповниться шість місяців. Повний курс вакцинації забезпечує захист від захворювання не менше чим в 85% випадків.

ротавірусна інфекція у дітей

РОТАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ — ЛІКУВАННЯ В ЦЕНТРІ ФОРТІС 

Захистити дитину від дії ротавірусу допоможе своєчасна профілактика і діагностика ротавірусної інфекції, а також дотримання правил особистої гігієни. Записуйтесь на вакцинацію до медичного оздоровчого центру Фортіс. Ми використовуємо якісну вакцину Ротарикс, виробництва компанії "ГлаксоСмітКляйн" (Бельгія). Перед вакцинацією здійснюється обов'язковий огляд пацієнта педіатром. Дізнатися більше інформації про те, якими бувають симптоми ротавірусу, що робити при перших ознаках захворювання, як бути, коли проявляється ротавірус у немовлти можна, скориставшись формою зворотного зв'язку

Захистіть своїх дітей від інфекційного захворювання ротавірусу — лікування в центрі Фортіс проводять тільки висококваліфіковані фахівці. Ознайомитися з графіком прийому лікарів можна за посиланням. Звертайтеся — будемо раді допомогти!