Сезон грипу 2018-2019 на порозі

Сезон гриппа 2018-2019
Сезон грипу 2018-2019 на порозі

В УКРАЇНУ ПРИЙШОВ ГРИП: СИМПТОМИ ТА ЛІКУВАННЯ 

Грип — поширена вірусна інфекція. Щорічно це сезонне захворювання вражає 10-15% населення планети. За даними ВООЗ, щороку від грипу гине більше 650 тисяч чоловік різного віку. 

Міністерство охорони здоров’я України попереджає про ранній початок чергової сезонної епідемії грипу і закликає потурбуватись про своєчасну профілактику. 

Грип — одна з найпідступніших вірусних інфекцій. Вона вражає клітини слизової оболонки дихальних шляхів — від слизової носоглотки до бронхів. Захворювання виникає у разі проникнення до організму вірусів. До збудників відносяться віруси А, В і С, а також їхні модифікації. Найагресивніші та найбільш епідеміологічно небезпечні віруси типу А, такі, як H3N2, Michigan, Hong Kong.

Зараження відбувається у разі контакту з хворою людиною — під час розмови, чхання, кашлю, поцілунку вірус легко передається. Окрім повітряно-крапельного способу, інфікування може статися і при побутовому контакті з речами, що належать хворому пацієнту: на посуді, постільній білизні, носових хустинках також може бути інфекційний агент — вірус. 

НА ЯКІ СИМПТОМИ ГРИПУ ВАРТО ЗВЕРНУТИ УВАГУ? 

Грип відноситься до гострих респіраторних вірусних захворювань. Він може протікати в різних формах і бути ускладненим і неускладненим. Важливе значення має і штам (підтип) вірусу, найбільш важкі прояви відзначаються при вірусах А, (таких, як H1N1, у народі відомий як "свинячий грип"), вірус типу C може взагалі ніяк не проявити себе. Симптоми і лікування грипу залежать від форми інфекції, а також віку людини і стану імунітету.

симптоми грипу

Експерти прогнозують: грип можуть спровокувати віруси типу А(Singapore и Michigan), а також штам В (Colorado). Зважаючи на це, рекомендується звернути увагу на наступні симптоми грипу у цьому році: 

  • Жар (лихоманка) 
  • Головний біль 
  • М'язові болі 
  • Загальне погіршення здоров'я, втома 
  • Першіння та біль у горлі при ковтанні, закладений ніс, кашель — типові ознаки, які супроводжують запалення верхніх дихальних шляхів.

ГРИП – СИМПТОМИ У ДІТЕЙ 

Внаслідок вікових особливостей у маленьких пацієнтів симптоматика може бути слабко вираженою, розмитою. Батькам слід насторожитися, якщо дитина в'яла, погіршується апетит і порушується стілець. Обов'язково необхідно звернутися до лікаря, якщо спостерігаються прояви інтоксикації (нудота, блювота, ломота в тілі) і збільшення лімфовузлів. 

Лікування грипу. Особливості перебігу хвороби і можливі наслідки. 

На питання: чим лікувати грип? — може відповісти тільки лікар після проведення огляду і, якщо це необхідно, лабораторних аналізів. Кожному хворому підбирається індивідуальний курс терапії, який може включати прийом противірусних, жарознижуючих, імуностимулюючих та інших лікарських препаратів.
При неускладненій формі лікування вірусу грипу триває 7-10 днів, проте слабкість, кашель та інші симптоми перенесеної інфекції можуть спостерігатися ще впродовж 1-4 тижнів.

симптоми грипу у дітей

При важких формах інфекції, у разі ослабленого імунітету і за відсутності повноцінного лікування грипу можливий розвиток ускладнень, таких як загострення хронічних хвороб і приєднання бактеріальної інфекції. Внаслідок цього може розвинутися отит, гайморит, бронхіт, пневмонія. До найважчих ускладнень відносяться менінгіт, гострий міокардит та інші захворювання, здатні призвести до летального випадку. 

Лікування грипу коштує недешево і не завжди успішно, тому краще попередити інфекцію. 

Вивчаючи симптоми грипу в Україні, кожен читач повинен звернути увагу на рекомендації щодо профілактики захворювання.

Щоб убезпечити себе та членів своєї сім'ї від грипу, слід зміцнити імунну систему. Це можна зробити, забезпечивши повноцінне, збалансоване харчування, варто вести здоровий спосіб життя і займатись загартуванням організму. Найбільш ефективний медичний спосіб профілактики від грипу — вакцинація, яку рекомендується проводити завчасно, напередодні осінньо-зимового сезону, на який припадає пік захворюваності. Вакцинація ефективна в 75-92% випадків. Навіть якщо після щеплення людина все-таки захворіє, ризики ускладнень значно знижуються.

Щоб уникнути небажаних ефектів після щеплення, важливо обрати якісну вакцину від надійного виробника. У медичному оздоровчому центрі Фортіс щеплення проводяться оригінальним препаратом Ваксигрип Тетра (Vaxigrip Tetra) виробництва відомої фармацевтичної компанії Санофі Пастер (Франція). Це інактивована спліт-вакцина, застосування якої повністю виключає ризик розвитку інфекції. Допускається її використання дітям від 3-х років, а також  вагітним та жінкам, які годують грудьми, що підтверджує високий профіль безпеки препарату Vaxigrip Tetra. 

Також ми використовуємо вакцину від грипу ДжіСі Флю, корейського виробництва. Цю вакцину можна використати, як для дорослих, так і для дітей з 6-ти місячного віку.