У дитини болить живіт - причини. Що робити?

Почему у ребенка болит живот
У дитини болить живіт - причини. Що робити?

У ДИТИНИ БОЛИТЬ ЖИВОТИК — СЛІД ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦІВ

Більшість батьків спокійно реагують, коли дитина скаржиться на хворобливі відчуття в животику. На допомогу приходять лікарські засоби, які є в домашній аптечці. Проте, такий спосіб лікування допомагає у половині випадків, в інших 50% — ліки погіршують ситуацію. 

Болі в животі у дітей до року виникають, як правило, через гази, закрепи, спазми кишківника. У більш старших — болі є проявом порушення травлення, моторики жовчного міхура. Це функціональні (безпечні) болі. Іноді больові відчуття — ознака серйозного захворювання, наприклад, розладу травлення, кишкової інфекції, хірургічної патології. Якщо болить живіт у дитини більше 2-3 годин, їй стає гірше, варто звернутися за професійною допомогою.

ПРИЧИНИ БОЛЮ В ЖИВОТІ У ДИТИНИ

Перші місяці немовлят турбують коліки, дисбіоз кишківника. Але причини можуть бути серйозніші — гострий ентероколіт, утиск пахової, пупкової грижі. Якщо малюк безперервно плаче, відригує, погано засвоює їжу, спостерігається стілець із кров'ю, слизом — слід терміново звернутися по допомогу. 

Після року причиною болів часто є простудні захворювання — грип, ангіна, ГРВІ. У старших дітей болі можуть бути проявом апендициту, виразки, гастриту, панкреатиту, отруєння, алергічних реакцій, глистяної інвазії. Виражений гострий біль у животі ліворуч або праворуч, а також без точної локалізації, підвищується температура тіла, висип, хворобливе сечовипускання, спостерігаються болі в області яєчок, паху у хлопчиків — необхідно негайно звернутися до хірурга, педіатра, інфекціоніста або уролога.

БОЛІ В ЖИВОТІ У ДІТЕЙ: МОЖЛИВІ ЗАХВОРЮВАННЯ

болі в животі у дітей

Болючі відчуття часто свідчать про розвиток небезпечних хвороб:

  • Апендицит — запалення придатку сліпої кишки. Найчастіше спостерігається в 8-14 років. Спочатку болі відзначаються у припупковій області, потім біль переміщується у правий бік. Больовий синдром може супроводжуватися наступними симптомами — висока температура, нудота, блювотні реакції. При підозрі на апендицит обов'язкова госпіталізація.
  • Кишкова інвагінація — непрохідність кишківника, яка утворюється внаслідок проникнення частини кишківника в просвіт кишки. Спостерігається від 4 місяців до 2-х років. Малюк плаче, блідне, покривається потом, відзначається кров'янистий стілець. Подібні симптоми — сигнал для негайної госпіталізації. 
  • Гастрит — запалення слизового шару шлунку. Супроводжується відчуттям важкості, відрижкою, втратою апетиту.
  • Харчове отруєння. Пов'язано із вживанням неякісної їжі. Характеризується блювотними позивами, проносом, ознобом, холодним потом. Подібний стан у дитини до 3-х років вимагає обов'язкового консультування лікаря.
  • Глистяна інвазія — захворювання, що викликається глистами. Характеризується загальною слабкістю, відсутністю апетиту, головними болями, запамороченнями, шкірним висипом, втратою ваги, розладом стільця.

Біль не завжди є результатом захворювань травної системи. Нерідко він може бути викликаний психологічними чинниками — стрес, негативні емоції. Допоможе консультація психолога, невропатолога.

ЩО РОБИТИ ЯКЩО У ДИТИНИ БОЛИТЬ ЖИВІТ? ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЦЕНТРУ ФОРТІС

у дитини болить живіт що робити

Дитина скаржиться на біль в животі та нудоту? Варто записатися на консультацію до педіатра. Ретельне лабораторне обстеження, консультація фахівця збереже здоров'я малюка. Якщо у дитини болить живіт після їжі, їй може знадобитися консультація дитячого гастроентеролога. Досвідчені фахівці, у тому числі педіатр, гастроентеролог проведуть огляд, поставлять діагноз, дадуть відповідь на питання чому у дитини болить живіт, за необхідності направлять на додаткове обстеження, призначать лікування. Отримати додаткову інформацію, чому дитини болить живіт, що робити в таких ситуаціях можна, скориставшись формою зворотного зв'язку. Ознайомитися з графіком прийому лікарів зручно за посиланням

У дитини часто болить живіт? Звертайтеся за кваліфікованою допомогою до медичного оздоровчого центру Фортіс. Будемо раді допомогти!