Що таке остеохондроз. Профілактика та лікування остеохондрозу

Остеохондроз
Що таке остеохондроз. Профілактика та лікування остеохондрозу

ЗАХВОРЮВАННЯ ОСТЕОХОНДРОЗ

Хребет називають деревом життя, тому що проблеми, що виникають внаслідок його захворювання, неодмінно відбиваються на роботі внутрішніх органів, систем, погіршують загальне самопочуття. Існує багато хвороб хребта. Однією з найпоширеніших є захворювання остеохондроз. Численні статистичні дані свідчать не лише про частоту остеохондрозу, але і про відсутність тенденції до її зменшення. 

Остеохондроз — хвороба, що вражає суглобові хрящі та міжхребцеві диски. 

Залежно від локалізації виділяють шийний, грудний і поперековий остеохондроз. 

Захворювання проявляється, в першу чергу, болем в спині, що посилюється при навантаженні, обмеженням рухливості хребта. Можуть виникати запаморочення, шум у вухах, порушення зору, нудота і блювота, болі та оніміння кінцівок.

Розвитку остеохондрозу сприяють різні травми спини, вібрація, статичні та динамічні перевантаження. Останніми роками хвороба все частіше проявляється у людей віком від 18 до 30 років. До цього призводить гіподинамія, порушення постави і викривлення хребта, плоскостопість, надмірна вага, погана фізична підготовка, робота, пов'язана з підйомом тяжкості, частою зміною положення тіла (згинання, розгинання, різкі рухи). 

Вчені вже знають, що відбувається з суглобовим хрящем: зменшується кількість його клітин, зменшується продукована ним міжклітинна речовина, знижується еластичність і починається розволокнення. Але чому це відбувається —  науці не відомо. 

Тому процес лікування — тривалий, вимагає терпіння і наполегливості. Основа цього лікування — розвантаження хребта і зміцнення глибоких м'язів спини.

ЛІКУВАННЯ ТА ПРОФІЛАКТИКА ОСТЕОХОНДРОЗУ В ЦЕНТРІ ФОРТІС

У медичному оздоровчому центрі Фортіс здійснюється профілактика остеохондрозу, лікування захворювань хребта. Комплексна діагностика остеохондрозу і консервативна терапія включає фізіотерапевтичне лікування, масаж, медикаментозну терапію, лікувальні блокади, ЛФК, заняття на декомпресійних тренажерах. 

Лікування проводиться індивідуально у кожному конкретному випадку під контролем профільних фахівців: ортопеда і невролога, враховуючи усі особливості людини, її супутні захворювання. Діагностика та лікування проблем грудо-поясничного відділу хребта супроводжується застосуванням унікального для Харкова тренажера David. Під час заняття відновлюється кровообіг у м'язах спини, зникають болі та м'язовий спазм.

Ваш хребет повинен служити надійною опорою усьому тілу, і, щоб залишатися сильним, здоровим, активним і щасливим упродовж усього життя, треба навчитися правильно піклуватися про себе. Прості та ефективні вправи допоможуть вам легко впоратися з повсякденними навантаженнями, подарують вам життя без болю.