Лікування кривошиї у новонароджених, кривошия у дитини 3 місяці

Лечение кривошеи у новорожденных
Лікування кривошиї у новонароджених, кривошия у дитини 3 місяці

ЧОМУ ВИНИКАЄ КРИВОШИЯ У НЕМОВЛЯТ

Одна з найпоширеніших ортопедичних патологій у новонародженої дитини — кривошия. У немовлят це захворювання буває вродженим (діагностується в перший місяць життя новонародженого або ще в пологовому відділенні) і набутою (розвивається за умови неправильного догляду за новонародженим — якщо укладати немовляти на один бік, світло та іграшки розміщувати з однієї сторони). 

Кривошия у дітей проявляється неправильною фіксацією голови — відзначається нахил голівки до плеча, при тому що обличчя повертається в протилежну сторону. При важких формах хвороби, а також несвоєчасному лікуванні можуть спостерігатися важкі вторинні порушення — сколіоз, кіфоз, остеохондроз, асиметрія обличчя, різні патології слуху, зору, проблеми з ходою. Також можливі розлади психічного та порушення фізичного розвитку.

КРИВОШИЯ У НОВОНАРОДЖЕНОГО: ОЗНАКИ, ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ

лікування кривошиї у дітей

Вроджена м'язова кривошия у дітей найчастіше спостерігається, якщо у матері важко перебігають вагітність та пологи. Це такі стани, як токсикоз під час вагітності, маловоддя, патологічне положення плоду, багатоплідність, родові травми, використання акушерських щипців під час пологів, стимулювання пологової діяльності.

За механізмом виникнення, можуть розвиватися наступні форми кривошиї у дитини:

  • кістково-суглобова — спостерігається при туберкульозі кісток, проблемах з шийними хребцями після травм шиї, запаленні кісткової тканини; 
  • м'язова — виникає при саркомі, запаленні кивкового м'яза; 
  • шкірна — патологічне положення голови викликають великі рубці, які виникають в результаті опіків і травм; 
  • десмогенна кривошия у дитини — формується під час розвитку запальних процесів лімфовузлів шиї; 
  • рефлекторна — відзначається при паротиті; 
  • нейрогенна — може викликатися ДЦП, пухлинами.

Лікування кривошиї у новонароджених, як і її діагностику повинен проводити лікар. Це дозволить правильно поставити діагноз і призначити необхідне лікування для збереження здоров'я малюка. 

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО У ДИТИНИ КРИВОШИЯ?

лікування кривошиї у новонароджених

Якщо кривошия спостерігається у дитини 3 місяці, слід обов'язково звернутись до дитячого лікаря. Після того, як буде поставлений діагноз, призначається терапія. Часто для повного одужання немовляти досить правильно доглядати за ним — носити, розміщувати іграшки, укладати і так далі. 

У разі розвитку у дитини кривошиї додатково можуть призначатися курси масажу, лікувальної фізкультури, плавання, різні види фізіотерапії (УВЧ, парафінові аплікації, електрофорез), можуть використовуватися спеціальні протези для носіння, комірець Шанца.

ЛІКУВАННЯ КРИВОШИЇ У НЕМОВЛЯТ — ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЦЕНТРУ ФОРТІС

Якщо виникають підозри, що у дитини кривошия, обов'язково звертайтесь за консультацією до дитячого педіатра, ортопеда-травматолога, невролога. Щоб поставити правильний діагноз, необхідно зібрати анамнез захворювання, провести огляд та промацати шийні м'язи. Для точнішого діагнозу можуть знадобитися УЗД, рентген, МРТ, електроміографія, електронейрографія. Провести усі необхідні обстеження, проконсультуватися з лікарем можна в медичному оздоровчому центрі Фортіс. Крім того, у нас лікування кривошиї у дітей здійснюється за допомогою курсів спеціального масажу, ЛФК, сеансів фізіотерапії.

Отримати додаткову інформацію про те, як лікувати кривошию у дитини, які види масажу використовувати та які фізичні вправи виконувати, можна, скориставшись формою зворотного зв'язку. Ознайомитися з графіком прийому лікарів, зручно за посиланням.

Кривошия у новонароджених — лікування в медичному оздоровчому центрі Фортіс допоможе вашому малюку бути здоровим. Звертайтеся, будемо раді допомогти!