Що робити щоб схуднути після пологів без шкоди для дитини

Как похудеть после родов
Що робити щоб схуднути після пологів без шкоди для дитини

СХУДНЕННЯ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ: ПРИЧИНИ НАБИРАННЯ ВАГИ, ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ ВАГІТНОСТІ

Схуднення після пологів — актуальна проблема для більшості жінок, що пізнали радість материнства. Набирання ваги під час вагітності — фізіологічна особливість організму майбутньої матері. Жіночий статевий гормон естроген створює жирові відкладення в ділянках спини, ніг, живота, сідниць, захищаючи малюка від травм, допомагаючи мамі забезпечити немовля молоком, а себе енергією для відновлення. За період вагітності жінка набирає близько 10-12 зайвих кілограмів. Нерідко збільшення маси тіла становить значно більше — 20-30 кг.

Набір великої кількості зайвої ваги може стати причиною появи серйозних проблем зі здоров'ям:

  • артеріальна гіпертензія — підвищення артеріального тиску; 
  • болі в спині, великих суглобах (колінні, тазостегнові); 
  • варикоз; 
  • ендокринні захворювання, включаючи цукровий діабет. 

Позбутися зайвої ваги, яку набрали за період вагітності, повернути колишню фізичну форму — мрія кожної жінки. Як правильно схуднути після пологів, не зашкодивши організму, не втративши молоко в період годування грудьми, розглянемо в статті.

як схуднути після пологів мамі, що годує

ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ, НЕ ВТРАТИВШИ МОЛОКО: ЗДОРОВЕ СХУДНЕННЯ МАМИ, ЯКА ГОДУЄ ГРУДЬМИ

Одна з основних помилок, яку допускають дівчата, намагаючись схуднути після вагітності, — бажання швидко повернути минулу форму. Але здорове схуднення триватиме стільки ж, скільки тривав набір кілограмів під час виношування плоду — 6-9 місяців. Іноді знадобиться більше часу — все залежить від особливостей харчування, інтенсивності фізичних навантажень. 

При грудному вигодовуванні жінка повинна регулярно, правильно, повноцінно харчуватися. Застосовувати дієти категорично забороняється. Дієти вводять організм в стан стресу, примушуючи його робити запас калорій. Нераціональне харчування порушує обмін речовин, підриває здоров'я мами, яка годує, а відповідно — і здоров’я малюка.

Як схуднути після пологів мамі, яка годує? Дуже важливо збільшити фізичну активність, яка під час вагітності значно зменшилась. Необхідно це робити правильно, під контролем лікаря, фахівця з фізичних навантажень — інструктора, тренера. В післяпологовий період жінці самостійно дуже складно змусити себе робити фізичні вправи. Тому контроль, мотивація з боку фахівців украй потрібні та ефективні. 

ЯК ПРАВИЛЬНО СХУДНУТИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ: РАЦІОН МАТЕРІ, ЯКА ГОДУЄ ГРУДЬМИ

На лактацію витрачається до 800 калорій, тому якщо жінка повертається до нормального добового споживання калорій (1800-2000 Ккал), зайва вага поступово зменшується. Схуднути після пологів можна навіть без харчових обмежень. Матері, яка годує грудьми, варто харчуватися невеликими порціями з перервами 2-3 години 4-5 разів на день. При такому підході схуднути після пологів можна, починаючи з 2-3 місяці материнства.

Основні принципи під час годування грудьми:

  • виключити продукти з яскравим забарвленням (вони можуть містити алергени), жирну, смажену їжу; 
  • їсти сезонні овочі, фрукти, уникати плодів, вирощених з обробкою пестицидами; 
  • дотримуватися міри, не переїдати. 

Якщо ви будете дотримуватися цих правил, то питання, як схуднути під час годування грудьми, при цьому зберегти молоко, не буде турбувати.

схуднення після пологів

ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ ПІД ЧАС ГОДУВАННЯ ГРУДЬМИ — ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЦЕНТРУ ФОРТІС

Як схуднути мамі, що годує, і не втратити молоко? У медичному оздоровчому центрі Фортіс проводиться спеціальна програма здорового схуднення, що включає: 

  • медичне обстеження: консультації терапевта, ортопеда-травматолога, дієтолога, проходження ЕКГ, здачу клінічних аналізів; 
  • підбір індивідуального, здорового раціону харчування; 
  • комплекс фізичних вправ — індивідуальні, групові тренування. 

За бажанням в програму додаються оздоровчі масажі, сеанси пресомасажу. 
Не знаєте, як схуднути після пологів під час годування грудьми, щоб не втратити молоко, — звертайтеся за допомогою до фахівців медично-оздоровчого центру Фортіс. 

Дізнатися подробиці можна, скориставшись формою зворотного зв'язку, зв'язавшись з менеджерами центру за контактними телефонами. Оформити запис зручно в режимі онлайн. 

Звертайтеся, будемо раді допомогти схуднути після пологів максимально ефективно та безпечно!