Як лікувати грип у дітей. Лікування і профілактика грипу

Симптомы гриппа у детей
Як лікувати грип у дітей. Лікування і профілактика грипу

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ, СИМПТОМИ ТА ЛІКУВАННЯ

Одним з найпоширеніших вірусних захворювань, що входять до групи ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції), є грип. Профілактика та лікування грипу особливо актуальні з настанням холодів, коли вірус стає активнішим та небезпечнішим. 
Вірус грипу швидко мутує. Практично щорічно з'являються нові, відмінні від попереднього епідемічного сезону, віруси. Саме тому людина за своє життя може перехворіти багато разів. 

Передається повітряно-крапельним шляхом і вважається висококонтагіозним, тобто дуже заразним. Швидко поширюється в колективі в результаті виділення збудника під час кашлю, чхання, при користуванні загальними предметами вжитку — посуд, рушники, книги, і так далі. Перші симптоми грипу відомі кожному — це головний біль, температура, ломота в суглобах, м'язах, кашель.

ПЕРШІ СИМПТОМИ ГРИПУ У ДІТЕЙ ТА ДОРОСЛИХ

Основною групою ризику захворювання є діти, літні люди, люди, що мають хронічні хвороби. Часто хворіють діти, які відвідують організовані колективи (дошкільні та шкільні дитячі установи), студенти, військовослужбовці, дорослі,  як наслідок своєї діяльності, що пов'язана з великим скупченням людей, — вчителі, вихователі, лікарі, тренери, працівники громадського харчування, офісні співробітники. 

До перших симптомів захворювання додаються катаральні явища, такі як нежить, закладеність носа, почервоніння слизових оболонок ротової порожнини, очей. Як правило, хвороба супроводжується підвищеною втомлюваністю, дратівливістю, головними болями, порушенням сну. Частим ускладненням є приєднання різних запальних захворювань — бронхіти, кон'юнктивіти, пневмонія, отити, менінгіти.

ЛІКУВАННЯ ГРИПУ — ВАЖЛИВО СВОЄЧАСНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ФАХІВЦІВ

З появою перших симптомів грипу не займайтесь самолікуванням, зверніться до лікаря. 

Існує специфічне лікування грипу. Це противірусні препарати від грипу озельтамівір, занамівір. У нашій країні вони не розповсюджені, зважаючи на високий цінник та досить складну специфічну діагностику. 

Як лікувати грип? За допомогою симптоматичного лікування — це, в першу чергу, жарознижуючі, протизапальні, болезаспокійливі лікарські препарати.

ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ: ЯК НЕ ЗАРАЗИТИСЯ ВІРУСОМ

Єдиний правильний та дієвий захист — профілактика за допомогою вакцинації. Оскільки віруси постійно мутують, профілактичні вакцини, які призначені для того, щоб не захворіти, слід вводити щороку. Профілактика грипу серед дітей особливо актуальна. Деякі батьки відмовляються прищеплювати дитину, остерігаючись побічних ефектів. Але, як зауважують лікарі, хворобу легше попередити, ніж лікувати. 
Вакцинацію краще всього проводити восени, починаючи з вересня. Вакцинація не гарантує, що ви точно не захворієте, але саме завдяки вакцині в 70-90% випадків вдається захистити організм. Якщо ж ви все-таки захворіли, хвороба протікатиме без ускладнень.

З'ЯВИЛИСЯ ПЕРШІ СИМПТОМИ ГРИПУ — ЗА ЛІКУВАННЯМ ТА ПРОФІЛАКТИКОЮ ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО МЕДИЧНОГО ОЗДОРОВЧОГО ЦЕНТРУ ФОРТІС

В медичному оздоровчому центрі Фортіс досвідчені фахівці допоможуть вам із  симптомами грипу, а також проведуть вакцинацію в цілях профілактики. Ми використовуємо протигрипозну вакцину — Ваксігрип, виробництва компанії Санофі-Пастер, Франція. Препарат показаний малюкам з 6 місяців, вагітним, мамам, які годують грудьми.