Фебрильні судоми у дітей: причини, ускладнення, методи лікування

Судороги у ребенка
Фебрильні судоми у дітей: причини, ускладнення, методи лікування

СУДОМИ У ДИТИНИ – ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ 

Висока температура (вище 38° C) у дітей молодше 5 років може призвести до серйозних ускладнень. Одним з них є фебрильні судоми – характеризуються спазмами м'язів, можуть призвести до тимчасової втрати свідомості. 
Судомний синдром – індивідуальна особливість центральної нервової системи з підвищеним порогом чутливості. Виникає у віці від півроку до п'яти років, часто пов'язаний зі спадковою схильністю. Часто проявляються судоми у дитини при температурі вище 38° C. Якщо сприяючі чинники відсутні, при підвищенні температури судомний стан не спостерігається.

судоми при температурі у дитини

СУДОМИ ПРИ ТЕМПЕРАТУРІ У ДИТИНИ – ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ 

Причини виникнення фебрильних судом повністю не встановлені. Вони можуть бути спровоковані гострими вірусними інфекціями, застудою, перегріванням, прорізуванням зубів. Одним з ключових чинників є недостатня сформованість дитячої нервової системи. 

СУДОМИ ПРИ ТЕМПЕРАТУРІ У ДИТИНИ БУВАЮТЬ: 

  • Тонічні – відбувається тривале скорочення великих м'язів. Спостерігається закидання голови назад, судоми в ногах у дитини, сіпання і випрямлення кінцівок. М'язи постійно скорочуються, відсутній період розслаблення. 
  • Клонічні – короткочасне скорочення, що чергується з розслабленням м'язів. Як виглядають судоми у дітей при високій температурі – руки, ноги зігнуті, тіло вигнуте. 
  • Тоніко-клонічні – проявляються обидва типи.

Варто звернути особливу увагу на наступні симптоми: утворення піни з рота, сильне слиновиділення, часті неконтрольоване сечовипускання і стул. 
Особливо небезпечні судоми уві сні дитини. Через блокування дихальних шляхів може зупинитись дихання. Іноді спазми супроводжуються блювотою, виникає загроза, що малюк може захлинутися. 

ЯК ВИЗНАЧИТИ СУДОМИ У ДИТИНИ ПРИ ТЕМПЕРАТУРІ І ЯК ЇХ ЛІКУВАТИ 

Коли виникають судоми у дитини — без температури або такі, що супроводжуються гарячкою — батькам важливо зберігати спокій. Головне викликати швидку, а до її приїзду надати першу допомогу. Пам'ятайте: судомний стан в середньому триває не довше ніж півгодини, зупинити припадок неможливо.

ДО ПРИЇЗДУ ЛІКАРЯ НЕОБХІДНО ВИКОНАТИ НАСТУПНІ ДІЇ:

  • зніміть тісний одяг, розстебніть комірець; 
  • покладіть дитину на рівну поверхню лівим боком, поверніть голову вбік, зафіксуйте; 
  • забезпечте доступ свіжого повітря, провітріть кімнату; 
  • щоб уникнути прикушення язика, між зубами розмістіть щільний валик з носової хустинки; 
  • стежте за диханням — якщо малюк перестає дихати, м'язи напружені, дочекайтеся зупинки судоми і зробіть штучне дихання; 
  • під час припадку не намагайтеся поїти, давати лікарські препарати, після — дозволяються жарознижуючі засоби; 
  • до приїзду швидкої не залишайте малюка одного.

що робити при судомах у дитини

ЩО РОБИТИ ПРИ СУДОМАХ У ДИТИНИ — ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ У НЕВРОЛОГА ЦЕНТРУ ФОРТІС 

Щоб дізнатися, чому у дитини судоми — звертайтеся за консультацією до невролога. Фебрильний тип може свідчити про порушення центральної нервової системи, передусім, про такі серйозні захворювання: пухлини, епілепсію. Для їх своєчасного виявлення запишіться на консультацію дитячого невролога до медичного оздоровчого центру Фортіс. З метою формулювання діагнозу лікар направить на обстеження, призначить оптимальне лікування. Оформлюйте запис для консультації, заповнивши форму онлайн-запису або зателефонувавши за контактними телефонами. Заздалегідь ознайомтеся з графіком прийому медичних фахівців. Уточнити інформацію з питань, що цікавлять, зручно, написавши повідомлення через форму зворотного зв'язку. 

Наша адреса: місто Харків, проспект Незалежності, 10 (2 поверх), станція метро Університет. Приходьте з понеділка по п'ятницю — 8.00-21.00, суботу — 8.00-18.00. Будемо раді допомогти!

Будьте здорові!