Я проходе реабілітація після операції на грижу хребта

Реабилитация после грыжи позвоночника
Я проходе реабілітація після операції на грижу хребта

РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ МІЖХРЕБЦЕВОЇ ГРИЖІ — ВІДНОВЛЮВАЛЬНІ ЗАХОДИ

Ми вже описували поняття міжхребцевої грижі у розділі, присвяченому її лікуванню. Між хребцями знаходяться диски, що складаються з драглистого ядра, поміщеного в так зване фіброзне кільце. Якщо воно розривається, ядро зрушується убік, випинаючи назовні — це і є грижа міжхребцевого диска. Варто зазначити, що грижа хребта буває безсимптомною, тобто не має ніяких проявів (біль, обмеження рухів і так далі) і відповідно не вимагає хірургічних втручань за винятком режимних (достатнє фізичне навантаження, контроль маси тіла, грамотна організація роботи). З іншого боку, спектр прояву симптомів, викликаних з міжхребцевими грижами, досить широкий:

  1. локальний больовий синдром у відповідному відділі спини локалізації грижі (можливе посилення болю при кашлі та чханні); 
  2. іррадіація болю у будь-яку кінцівку; 
  3. м'язова слабкість у відповідній кінцівці; 
  4. порушення чутливості (оніміння, печіння, "мурахи"); 
  5. болючі судоми у м'язах рук або ніг (крампи); 
  6. синдром нейрогенної межуючої кульгавості (поява болю, прояв слабкості в ногах при ходьбі, які слабшають в положенні сидячи); 
  7. порушена дефекація і сечовипускання; 
  8. зміни в осанці (анталгічна поза); 
  9. обмеження рухів відповідного хребцевого відділу.

Наявність більшості вищеперелічених симптомів є свідченням того, що необхідно терміново звернутись до лікаря (невролога або ортопеда-травматолога). Основними чинниками при виборі успішної тактики лікування грижі хребта у пацієнта (оперативна або консервативна) є симптоми, а дані додаткових методів дослідження (МРТ, КТ, рентгенограм) — вторинні. При грамотному призначенні лікування подальша реабілітація після грижі хребта проходить значно легше і швидше. 

Лише 10 відсоткам пацієнтів з міжхребцевою грижею показано хірургічне втручання. Операція — складова великого комплексу заходів, що здійснюються задля повного одужання пацієнта. Відразу після хірургічного лікування починається процес відновлення — реабілітація після операції грижі хребта, що триває від 3 до 12 місяців залежно від міри хірургічного втручання.

ЕФЕКТИВНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ОПЕРАЦІЇ ГРИЖІ ХРЕБТА 

Період відновлення пацієнта — реабілітація після видалення міжхребцевої грижі триває під пильним наглядом ортопеда-травматолога, невролога. Пацієнтові призначається спеціальний курс медикаментозної терапії, а також індивідуальний руховий режим. Фахівці центру Фортіс рекомендують починати реабілітацію не раніше, ніж через 4-6 тижнів після проведення операції з видалення міжхребцевої грижі. Донині пацієнт чітко виконує рекомендації лікаря: не сидіти до 4-6 тижнів, не нахилятися, не піднімати нічого важче 4-х кг, уникати різких рухів, носити спеціальний корсет, не їздити у сидячому положенні в транспорті або в автомобілі упродовж 2-3-х місяців. Реабілітація після міжхребцевої грижі націлена на зміцнення м'язів спини, що підтримують хребет. Коли пацієнту дозволяється ходити, йому рекомендується консультація лікаря і фахівця з ЛФК стосовно лікувального комплексу спеціальних вправ. Цей комплекс залежить від об'єму, а також характеру оперативного втручання і ускладнень після операції. 

Реабілітація після видалення грижі диска в центрі Фортіс розпочинається за місяць після операції, якщо вона проведена без ускладнень. Перший етап реабілітації після видалення грижі хребта проходить під суворим спостереженням лікаря і складається з заняття ЛФК і спеціального масажу. Далі призначається курс кінезітерапії, що дозволяє здійснювати дозоване витягнення хребта за допомогою декомпресійних тренажерів та власної ваги. Це допомагає розслабити м'язи, збільшити рухливість хребта, поліпшити тонус м'язів, а також кровообіг. Заняття на декомпресійних тренажерах доповнюється виконанням вправ на дошці Євмінова. Через 4 місяці після операції можливі вправи на інноваційних тренажерах David Back Concept, які також сприяють зміцненню м'язового корсета, позбавленню від болів у спині, покращенню осанки і прискоренню процесу реабілітації після операції грижі хребта.

ЗМІЦНЮЄМО М'ЯЗИ СПИНИ — РЕАБІЛІТАЦІЯ ПІСЛЯ ВИДАЛЕННЯ ГРИЖІ ХРЕБТА

Якщо фахівці лікують хвороби, то здоров'я доводиться здобувати самостійно. Ця істина знайома усім, але, на жаль, люди далеко не завжди її наслідують. Щоб уникнути міжхребцевої грижі, її треба попередити, здійснюючи профілактику якомога раніше. При сидячому, малорухомому способі життя поява болів у спині неминуча. Тривала статична напруга м'язів спини або, навпаки, їх послаблення призводять до дегенеративних змін м'язового корсета, який підтримує хребет. Дотримання простих правил дозволить уникнути цього. Рівно тримати спину при сидінні, обов'язково робити перерви — підводьтесь через певні проміжки часу, щоб пройтися або зробити легку гімнастику. Спробуйте відмовитися від ліфта, більше гуляйте пішки, необхідно обмежити підйом важких предметів, займайтеся фізкультурою.

Регулярне заняття в спортзалі, відмова від паління, плавання, здоровий спосіб життя в цілому знижують вірогідність розвитку гриж та інших захворювань суглобів і хребта. Не зволікайте з візитом до лікаря при появі перших симптомів. Якщо вчасно звернутися до фахівців, будь-яке лікування проходить легше і швидше, у тому числі — реабілітація. Грижа хребта — привід замислитись над способом життя. Запишіться до медичного центру Фортіс, адже ваше здоров'я у ваших руках!