Епідемія кору в Україні: як захиститися від інфекційного захворювання

Эпидемия кори в Украине
Епідемія кору в Україні: як захиститися від інфекційного захворювання

КІР У ХАРКОВІ ТА ПО УКРАЇНІ — СТАТИСТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ

В Україні виникла не дуже сприятлива ситуація захворюваності на кір серед дорослих та дітей. Статистика свідчить, що за 2017 рік перехворіло менш як 5000 осіб. Але вже у 2018 році загальна кількість хворих перевищила 54 500. У 2019 році ситуація погіршилася ще більше. Тільки за січень перехворіло понад 15000 людей. Щодня хвороба проявляється приблизно у 500 (!) осіб. Тобто, до кінця квітня захворіє ще не менше 40 000 українців. Якщо не вжити захисні заходи, ці цифри з кожним днем збільшуватимуться. За прогнозами, рівень захворюваності знизиться вже до травня 2019 року.
Кір в Україні набирає обертів, в першу чергу, через низький рівень профілактичної вакцинації від кору в Харкові та інших регіонах.

спалах кору в Україні

ОЗНАКИ КОРУ — ЩО ЦЕ ЗА ХВОРОБА ТА ЧОМУ ВАЖЛИВА ПРОФІЛАКТИКА КОРУ

Кір — це вірусна висококонтагіозна (високозаразна) інфекція (переважно у дитячому віці). Але кір в Харкові та в інших регіонах України має свої особливості. Значна кількість хворих — доросле населення. Хворіють понад 90% осіб, що мали контакт з вірусом. Інфекція вражає шкірні покриви, оболонки очей, ротової порожнини, дихальних шляхів, викликає імунодефіцит. Головне джерело вірусу — хвора людина. Але заразитися можна навіть за відсутності прямого контакту між людьми, адже вірус зберігається в приміщенні до 3-4 годин. Небезпека кору обумовлена високою вірогідністю летального випадку та можливими ускладненнями: отит, блефарит, пневмонія, енцефаліт з безповоротними ураженнями мозку. Смертність найчастіше відбувається внаслідок пневмонії, бронхіоліту, корового енцефаліту.

Особи, що перенесли захворювання, мають стійкий імунітет до вірусу. Повторно заразитися практично неможливо. Єдиний надійний та безпечний спосіб профілактики — своєчасна вакцинація від кору дорослим та дітям, яка дозволяє сформувати у людини імунітет до 15 років. 

ПЕРЕБІГ ХВОРОБИ, ОСНОВНІ СИМПТОМИ КОРУ

В основному захворювання протікає за класичною схемою: 

  • Інкубаційний період — від зараження до появи перших симптомів — висока температура, яка з'являється через 7-14 днів після контакту з хворим. Триває від одного до трьох тижнів. 
  • Початкова стадія — 2-3 день. У цей період у хворого спостерігаються температура 37,5-40°C, зниження апетиту, млявість, сильний нежить, сухий кашель, кон'юнктивіт, білі плями на внутрішній поверхні щік та верхньому піднебінні на червоному фоні. 
  • Висип — 4-5 день. З'являється яскраво-червоний висип у вигляді плям, що поширюється по обличчю, шиї та по всьому тілу. Буває у вигляді точкових крововиливів, може зливатися у великі плями. Стан хворого погіршується через інтоксикацію, поліпшення настає через 2-3 дні після появи висипу. 
  • Етап одужання — 10-21 день. Найчастіше протікає з сухим кашлем. У цей період спостерігається значна стомлюваність, слабкість та зниження захисних властивостей імунітету. 

Зазначимо, що людина є заразною за 5 днів до появи висипу та упродовж 4-х днів після початку висипань.

щеплення проти кору

ВАКЦИНА ВІД КОРУ В ХАРКОВІ: ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ №1

Для попередження інфекції необхідне щеплення від кору — Харків після вакцинації не менш, ніж у 95% випадків матиме надійний захисний ефект проти дії вірусу. В цілях профілактики використовують живу вакцину. Перше щеплення роблять у віці 1-го року. Але якщо у матері немає антитіл (не хворіла або не прищеплена в дитинстві), то вакцинацію можна розпочинати з 9 місяців. Імунізація здійснюється КПК вакциною Пріорикс (ГлаксоСмітКляйн, Бельгія). До складу препарату також входять збудники краснухи та епідемічного паротиту ("свинка"). Ревакцинація проводиться в 6 років. Протипоказання до введення вакцини від кору в Харкові відносні: алергія на курячий білок, неоміцин, тромбоцитопенічна пурпура.
Щеплення від кору в Україні дорослим, крім тих, що перехворіли в дитячому віці, здійснюється за відсутності напруженості імунітету. За відсутності антитіл або сумнівному результаті —  вакцинація Пріорикс обов'язкова. 

Щеплення від кору дорослим — протипоказання до вакцинації наступні: 

  • негативна реакція після введення вакцини минулого разу;
  • алергія на антибіотики групи аміноглікозидів;
  • імунодефіцит;
  • загострення хронічного захворювання.

Окрім своєчасної вакцинації, фахівці не рекомендують перебувати в місцях з великим скупченням людей, а також радять уникати контакту із вже хворими.

щеплення від кору дорослим

ДЕ У ХАРКОВІ ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРУ ДОРОСЛИМ ТА ДІТЯМ — ЗВЕРТАЙТЕСЯ ДО ЦЕНТРУ ФОРТІС

Вакцина від кору в Україні згідно з графіком вводиться дітям в 12 місяців. Далі ревакцинація проводиться у віці 6 років, невакциновані дорослі можуть прищеплюватися у будь-якому віці. За відсутності ускладнень та бактеріальної інфекції, антибіотикотерапія, як правило, не потрібна. Лікування ускладнень, а також лікування важкого перебігу захворювання проводиться тільки в умовах стаціонару. Не знаєте, де в Харкові зробити щеплення від кору — Харків звертається за вакцинацією до медично-оздоровчого центру Фортіс.

Пам'ятайте, єдиний дієвий захист від кору в Харкові — своєчасна вакцинація. Це небезпечна інфекція, тому не зволікайте та убережіть себе і своїх дітей. Вакцинація від кору — Харків, проспект Незалежності, б. 10 (другий поверх), станція метро "Університет". Записатися на щеплення можна, звернувшись за контактними телефонами, або оформивши онлайн-запис. Перед записом рекомендуємо ознайомитися з прайс-листом і розкладом роботи центру. У разі виникнення додаткових питань звертайтеся через форму зворотного зв'язку. Наші фахівці дадуть відповідь на питання, які вас цікавлять. 

Тепер ви знаєте, як захиститися від кору —  в медичному оздоровчому центрі Фортіс у Харкові вакцинацію проводять як дітям, так і дорослим. Не відкладайте вакцинацію до моменту, коли щеплення вже не зможе захистити від вірусу!