Шлункові коліки у немовлят в віці 2 років

Желудочные колики у грудного ребенка
Шлункові коліки у немовлят в віці 2 років

ЩО ТАКЕ КОЛІКИ У ДИТИНИ?

На 3-4 тижні життя у немовлят спостерігається больовий синдром, що супроводжується нападом дратівливості або раптовим плачем. Причиною болів є коліки у немовлят. Симптоми, такі як пронизливий крик і плач впродовж декількох годин, занепокоєння дитини після годування, відмова від їжі, закреп або часті слизоподібні випорожнення, змушують батьків турбуватися про здоров'я малюка. Коліки у дитини 3 місяці тривають не менше 3 годин у день, 3 рази на тиждень і не менше 3 тижнів, так зване правило "трійок" (Wessel M.A. et al.). Хворобливі відчуття пов’язані з підвищеним газоутворенням в кишківнику малюка. Іноді супроводжуються підтисканням до живота ніжок та невеликим здуттям живота. Найчастіше спостерігаються у хлопчиків та у дітей, чиї мами дуже непокояться, оскільки стресові гормони матері передаються з грудним молоком.

КОЛІКИ У ДИТИНИ: СИМПТОМИ, ПРИЧИНИ ПОЯВИ БОЛІВ У ЖИВОТИКУ

Коліки у немовляти виникають через непристосованість шлунково-кишкового тракту новонародженого до життєвих умов, що змінилися. Такий стан не є захворюванням. 
Як визначити коліки у немовляти? Слід виміряти температуру — вона має бути в межах норми. Також варто оглянути шкіру малюка, щоб виключити прояви алергії. Причини кишкових коліків різноманітні:

  • несформованість органів травної системи;
  • попадання повітря до шлунку малюка під час годування або плачу може викликати розпирання стінок кишківника, що призводить до розвитку сильного больового синдрому;
  • перегодовування. Коли до кишківника потрапляє більше їжі, ніж він здатний перетравити, тоді через недостатню кількість травних ферментів, відбувається бродіння їжі, що викликає газоутворення. Гази давлять на стінки кишківника, викликаючи болі;
  • вроджена непереносимість лактози (порушення засвоєння молочних продуктів). Зустрічається в 1-2 випадках на 100 тис. новонароджених.

Сильні коліки у дитини 2 років можуть бути викликані глистами, якими діти заражаються, граючи в пісочниці.

ЩО РОБИТИ, КОЛИ У ДИТИНИ КОЛІКИ?

коліки у немовляти

Якщо ви виявили у немовляти коліки, варто взяти до уваги наступні рекомендації. 

  • Стосунки в сім'ї — любов та турбота батьків, збільшення тривалості прогулянок і сну. 
  • За умови грудного вигодовування з раціону мами необхідно виключити продукти, що сприяють метеоризму, а також мають великий вміст жирів, незбиране коров'яче молоко, шоколад. При цьому молочнокислі продукти не можна виключати з денного раціону матері.
  • За умови штучного вигодовування використовуються кисломолочні низьколактозні суміші або з частково гідролізованим білком. 
  • Легкий погладжуючий масаж з перекладанням малюка зі спини на животик, тепла пелюшка в припупковій області і тактильний контакт з матір'ю можуть зменшити больові відчуття. В крайньому випадку можна використати газовідвідну трубочку або очисну клізму.
  • Фітотерапія (фенхель, ромашка і так далі) та медикаментозне лікування можуть проводитися за свідченнями лікаря після огляду.

КОЛІКИ У ДІТЕЙ — ЛІКУВАННЯ В МЕДИЧНОМУ ЦЕНТРІ ФОРТІС

При діагностиці кишкових коліків слід виключити алергію на продукти харчування, непереносимість глютену, а також кишкові інфекції, які можуть бути причиною больового синдрому. Діагноз встановлюється на підставі огляду лікаря-педіатра або дитячого гастроентеролога. За необхідності призначаються додаткові методи досліджень. При виникненні скарг на болі в животі у дитини вас зможуть проконсультувати кваліфіковані лікарі медичного оздоровчого центру Фортіс. Отримати додаткову інформацію про те, що робити, якщо у дитини коліки, яким має бути лікування, можна через форму зворотного зв'язку. Ознайомитися з графіком прийому лікарів зручно за посиланням. Коліки у дітей — лікування та огляд фахівцями центру Фортіс збережуть здоров'я немовлят.